Anthony Joshua mbetet kampion i botës në boks – Lajmi.net
Anthony Joshua mbetet kampion i botës në boks
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 0:10, 29 October 2017
Anthony Joshua ka mbrojtur me suksesin titullin e botës në peshat e rënda në boks.

Britaniku 28 vjeçar, që pas meçit me Wladimir Klitschko, ka mbrojtur për herë të parë titullin e botës, duke e mposhtur boksierin nga Kameruni, Carlos Takam.

Ky meç u zhvillua në ‘Principality Stadium’, para 70 mijë tifozëve.

Joshuas iu nevojitën dhjetë raunde, për të shënuar fitoren e 20-të, e të gjitha këto meçe janë përfunduar para kohe.

Ishte gjyqtari që e përfundoi Takamin ta përfundojë meçin, shkaku i çarjeve të shumta në fytyrë të shkaktuara nga goditjet e Joshuas.

Për 36 vjeçarin Takam, kjo ishte humbja e katërt në karrierë, ku numëron edhe tre fitore dhe një barazim./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO