Aktori kosovar Kushtrim Asllani bëhet pjesë e filimit ‘KanGur’ (Foto) – Lajmi.net
Aktori kosovar Kushtrim Asllani bëhet pjesë e filimit ‘KanGur’ (Foto)
Autori: Lajmi.net CinemaEntertainmentKulturë/Arte 16:36, 6 May 2017
‘KanGur’ quhet projekti i ri filmik i regjisorit shqiptar Luan Kryeziu, i cili njihet si realizues i produksionit amerikan "SQUATTERS", gjithashtu i përzgjedhur për serialin amerikan të platformes Netflix "Clash of the Vampires''.

E në këtë projekt gjigant filmik siç është KanGur, kastingut i është bashkangjitur edhe aktori kosovar Kushtrim Asllani, shkruan lajmi.net

Kushtrimi është i njohur për bashkëpunimet e tij me regjisorë turk dhe regjisorë nga Ballkani, por, nuk kanë munguar as pjesëmarrjet në shfaqje nga ana e tij.

Përpos, Kushtrimit, nga Kosova në këtë film janë edhe aktorë tjerë si Shkelqim Bunjaku, Hazir Haziri, Muhamed Arifi dhe Vlora Dervishi.

Kurse, nga Shqipëria në film do aktrojnë edhe fytyra të njohura si Klea Huta , Klodian Hoxha dhe Eva Murati./Lajmi.net/

18222524_1280832445298986_7154705581732468189_n18360849_1280846548630909_39230383_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO