AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negoaciator në dialogun me Serbinë – Lajmi.net
AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negoaciator në dialogun me Serbinë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:59, 12 July 2018
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferncë për media pas kthimit nga Samiti i Londrës.

Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut duke thënë se është mirë që të gjitha partitë të jenë të kyçura duke konfirmuar se AAK do të jetë pjesë e ekipit.

Por ai theksoi se nuk do të jetë në çdo tryezë të takimeve pasi sipas tij aty është presidenti, raporton lajmi.net.

I pyetur për qendrimin e Gjermanisë për dialogun ka thënë se roli i Gjermanisë është shumë i rëndësishëm.

Për qëndrimin e vizave nga Gjermania, Haradinaj ka thënë se Merkel ka deklaruar se Kosova ende  ka punë dhe se po presin rekomandimin e komisionit. /Lajmi.net/

Lexoni edhe:

Haradinaj pas kthimit nga Londra: Javën e ardhshme pritet rekomandimi për vizat

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO