17 momentet më qesharake që janë parë drejtpërdrejtë në TV në vitin 2017 – Lajmi.net
17 momentet më qesharake që janë parë drejtpërdrejtë në TV në vitin 2017
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 22:15, 3 January 2018
Gajtë vitit që po e lëmë pas kemi parë shumë momente qesharake, por ne kemi zgjedhur disa prej tyre që kanë ndodhur live në transmetime direkte dhe janë bërë hit në internet.

I vogli që pengon transmetimi direkt

Ah, rreziqet e punës nga shtëpia. Kur profesori akademike amerikane Robert Kelly po shpjegonte politikën e Koresë së Jugut në BBC World News, fëmijët e tij Marion dhe James dolë live në transmetimin e tij direkt – duke u ndjekur me shpejtësi nga gruaja e Kelly Kim Jung-A, duke u përpjekur me dëshpërim të qëndronin jashtë. Kjo video u bë hit në internet, transmeton lajmi.net.

Ndryshimi i menjëhershëm i fytyrës së politikanit australian

Shpërblimi i “lidhjes së vitit” iu dha politikanëve australianë Bob Katter, të cilët ishin të gjithë të kënaqur kur u diskutuan për martesat e të njëjtit seks – deri në momentin kur shprehja e fytyrës së tij ndryshoi dhe papritmas u bë paksa serioz dhe nevrike.

Kërmilli djallëzor i Bake

Shikuesit kishin frikë nga një rënie në nivelet e zbulimit kur Great British Bake u zhvendos në Channel 4, duke humbur Mary, Mel dhe Sue në proces. Ata nuk kanë nevojë të shqetësohen, sidomos në Javën e Bukës, kur sheshi i skenës së pyllit Julia Chernogorova dukej qartë i pasjellshëm. Kërmilli nuk kishte marrë formën që të gjithë e donin, por ashtu paksa i turpëroi të gjithë dhe poashtu i vuri në siklet të madh.

Gabim në dhënien e çmimit Oscar

Çmimi i Akademisë për Fotografinë më të Mirë është një punë e madhe në Hollivudin me fytyrë të bardhë, gjë që e bëri atë më të zymtë kur zbriti në një fiasko totale. Warren Beatty njoftoi La La Land si fitues, kështu që hedhja e muzikës dhe ekuipazhi erdhën në skenë – para se të zbulohej se Beatty kishte dorëzuar zarfin e gabuar dhe Moonlight kishte fituar në të vërtetë statujën.

5. Hapësira midis veshëve të Amanda Holden

Duke u ulur si bashkë-mbajtës i ndeshjes së ditës së ITV në mëngjes, Holden intervistoi astronautin Major Tim Peake. Ai u gjend në vështirësi, por ai mori një kthesë të turpshme kur Holden pyeti nëse ai kishte vjedhur një shkëmb të hënës si një suvenir. Sikur të fliste me një fëmijë të zymtë, Peake u detyrua të shpjegonte me durim se ai kurrë nuk kishte qenë në Hënë dhe ishte në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor.

Heshtja ekzistenciale e Huw Edwards

Ishte një moment i çuditshëm këtë verë, kur kamerat u rreshtuan në fillim të News At 10, vetëm për spirancën e BBC-së për t’u ulur atje në heshtje për shkak të një gabimi teknik. Në vend që të lexonte titujt kryesorë, Edwards shkurtoi letrat dhe nuk flet deri në katër minuta në transmetim. Në një vit të zymtë të lajmeve, ishte vetëm buletini qetësues që na nevojitej.

7. Skandali i armëve të Presidentit Bush dhe Clinton

Komediani Rhod Gilbert nuk mund ta fshehte kënaqësinë e tij në vendin e shkëlqyer të gazetarit Simon Ricketts: kur të pesë ish-presidentët e gjallë u mblodhën në një rast lehtësimin e stuhive, dukej si George W Bush dhe Barack Obama mori vemendje sepse Bush pretendonte se krahët e tij ishin Bill Clinton.

8. Portieri farts out graphic (May)

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO