12 gjëra të çuditshme për trupin e femrës që shumica e djemëve nuk e dinë – Lajmi.net
12 gjëra të çuditshme për trupin e femrës që shumica e djemëve nuk e dinë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 9:02, 10 January 2018
Zotërinj, mund të mendoni se jeni duke u ngritur për trupin femëror, por ka disa gjëra të habitshme që nuk e njihni. E dinit se gjoksi e një gruaje është gjithmonë më i madh se tjetri? Nëse jo, duhet të vazhdoni të lexoni:

# 1. Një gji është gjithmonë më i madh se tjetri. Zakonisht është një ndryshim i vogël për të mos qenë i dukshëm. Por asnjë grua nuk ka gjinjë të barabartë.

# 2. Sipas disa studimeve shkencore, atraktiviteti i fëmijës së një gruaje është shumë i varur nga ajo që ha gjatë shtatëzanisë. (Pra, mos e përdorni shtatzëninë si një justifikim për të ngrënë çfarëdo që dëshironi!)

# 3. Pjesa e trurit që tregon zgjim gjatë seksit gjithashtu tregon një ngacmim të ngjashëm në disa gra ndërsa ata po mendojnë për ushqimin. Sidomos kur ata kanë dëshirë ushqimore.

# 4. Në kundërshtim me besimin popullor, gratë mund të përjetojnë orgazma të shumta, ndërkohë që burrat gjithmonë kanë nevojë për kohë midis orgazmave.

# 5. Nëse po pyesni pse e dashura juaj gjithmonë sjell gjërat nga e kaluara, kjo është për shkak se truri i grave është treguar të ketë kujtesë dhe kujtesë më të madhe sesa burrat.

# 6. Studimet tregojnë se ndryshe nga burrat, të cilët vetëm dëgjojnë me anën e majtë të trurit të tyre, gratë dëgjojnë me të dy anët e trurit të tyre.

# 7. Biologët evolucionistë pohojnë se është e natyrshme që gratë të kërkojnë burra për shkak të atraktivitetit dhe burimeve.

# 8. Ju mund të dini se gratë mesatarisht jetojnë më gjatë se meshkujt. Por e dini pse? Disa studime sugjerojnë se gratë në përgjithësi kanë më shumë gjasa të udhëheqin një mënyrë jetese më të shëndetshme. Por ka edhe studime që sugjerojnë se trupat e grave janë natyrisht më të mirë në luftën kundër sëmundjeve. Dhe disa madje sugjerojnë se kjo është veçanërisht e vërtetë për gratë që kanë qenë bartës të fëmijëve.

# 9. Gratë mbi 40 janë përgjithësisht më të shpejtë në arritjen e orgazmës sesa gratë nën 40 vjeç.

# 10. Gratë e dëshirojnë seksin në verë më shumë se sa ata në çdo stinë tjetër për shkak të aromave të sezonit! (I çuditshëm sepse kam menduar gjithmonë se dimri, duke qenë i ftohtë dhe gjithçka, do të ishte koha më e mirë.)

# 11. Veza e një gruaje është pjellore mes 24 dhe 48 orësh dhe spermatozoidi mund të jetojë deri në 48 orë ose më gjatë në trupin e një gruaje.

# 12. Për shkak se meshkujt janë tërhequr veçanërisht nga gratë pjellore, gratë që marrin kontrollin e lindjes mund të perceptohen si më pak tërheqëse. Studimet sugjerojnë se biologjia e burrave merr përsipër këtë për shkak të ndryshimeve në erën e një gruaje dhe ndryshimet në katran. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO