ZYRTARE: Pensionohet Rooney (FOTO)

Wayne Rooney është pensionuar nga futbolli ndërkombëtar.

Sport

23/08/2017 14:23

Wayne Rooney është pensionuar nga futbolli ndërkombëtar pasi refuzoi mundësinë të bëhet pjesë e ekipit të Anglisë për ndeshjet e muajit të ardhshëm në kualifikime për Kampionatin botëror.

Sulmuesi i Evertonit, golashënuesi më i mirë i Anglisë, i është përgjigjur negativisht ftesës nga selektori Gareth Southgate për t’u përfshirë në ekip në duelet e ardhshme ndaj Sllovenisë dhe Lituanisë. /Lajmi.net/