Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

ZYRTARE: Maqedonia e Veriut – Kosova luhet më 8 tetor

15:44 | 17 Qershor 2020

Ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet më 8 tetor në Shkup, e vlefshme për gjysmëfinalen e fazës play-off të Ligës së Kombeve.

Shtëpia e futbollit evropian në mbledhjen e sapombajtur, kanë dalë me vendim që ndeshjet e Ligës së Kombeve që do kompletonin 24 skuadra pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm do të luhen në tetor, kurse finalet në nëntor, transmeton lajmi.net.

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Maqedoninë e Veriut në Shkup më 8 tetor, ndeshja e cila parashihet të luhet pa tifozë.

Në rast fitoreje, skuadra e Challandes pret fituesin e ndeshjes Bjellorusi – Gjeorgji, për të luajtur në finalen e madhe më 12 nëntor. /Lajmi.net/