ZYRTARE: Lamtumirë Chelsea

Chelsea ka shitur një mesfushor për 25 milionë funte.

Merkato

27/01/2016 15:36

Mesfushori Ramires është larguar nga Chelsea duke u transferuar në klubin kinez, Jiangsu Suning, për rreth 25 milionë funte.

28-vjeçari kishte nënshkruar kontratë të re katërvjeçare në tetor, por bëri vetëm shtatë paraqitje si titullar në Premierligë, gjatë këtij sezoni, përcjell “Lajmi.net”.

Jiangsu përfundoi në pozitën e nëntë në ligën e Kinës më 2015, dhe drejtohen nga ish mbrojtësi i Chelseas, Dan Petrescu.