ZYRTARE: Ky është trajneri i muajit shtator në Premierligë

Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit shtator.

Sport

11/10/2019 13:16

Trajneri i Liverpoolit me plot meritë ka fituar çmimin e më të mirit për muajin që lamë pas.

Liverpool në tri ndeshjet e zhvilluara në shtator, ka shënuar tri fitore, për të ruajtur kreun e Premierlgiës, dhe për të thelluar distancën me Manchester Cityn.

Në garën për më të mirin, Klopp ka mposhtur Eddie Howe, Frank Lampard dhe Brendan Rodgers./Lajmi.net/