ZYRTARE: Barcelona konfirmon transferimin e Agueros

16:09 | 31 Maj 2021

Barcelona ka konfirmuar transferimin e sulmuesit Sergio Aguero.

Argjentinasit i skadoi kontrata me Cityn dhe u largua si agjent i lirë, shkruan lajmi.net.

Ndërsa, me katalunasit ka nënshkruar kontratë dyvjeçare.

Barcelona përmes një komunikate zyrtare konfirmoi ardhjen e qendërsulmuesit.

Ndërkohë, klauzola e lirimit të qendërsulmuesit është 100 milionë euro./Lajmi.net/