Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

‘Zjarri apokaliptik’ u drejtua drejt tokës pasi asteroidi ‘i rrezikshëm’ afrohet më shumë se hëna

18:09 | 8 Gusht 2020

Asteroid 2011 ES4 do të kalojë nga planeti ynë më 1 shtator.

Një asteroid së shpejti do të afrohet me tokën, dhe një predikues po paralajmëron se mund të jetë një “zjarr apokaliptik” që profetizohet në Bibël, transmeton lajmi.net.

Asteroid 2011 ES4 pritet të kalojë nëpër planetin tonë më 1 shtator.

"Fireballs" raining down on Earth spells the end of the world, Paul Begley insists

Vizitori shkëmbor, me madhësi mes 22m dhe 49m në diametër, do të fluturojë 0.00048 njësi astronomike larg (44.618 milje) nga toka, me një shpejtësi prej 18.2253 milje në orë.

Hëna është 238,855 milje larg tokës, kështu që 2011 ES4 do të kalojë në mënyrë të konsiderueshme më afër se hëna.

The Bible speaks of the Earth "melting" in fire, which Begley says could mean asteroids

Ndërsa ES4 2011 nuk besohet se paraqet ndonjë rrezik real për jetën në tokë, Pastori Paul Begley është i bindur se asteroidi mund të parashikojë fundin e botës. /Lajmi.net/

A fireball was seen streaking through the sky above Kyoto, Japan in April 2017