Zidane zbulon klubin e Moratas për sezonin e ri (FOTO)

Zinedine Zidane ka konfirmuar të ardhmen e sulmuesit Alvaro Morata.

Sport

25/05/2017 09:01

Zinedine Zidane ka bërë të ditur se Alvaro Morata nuk do të largohet nga Real Madrid.

Sulmuesi ka zgjuar interesim nga shumë klube të mëdha evropiane.

Por, Zidane ka theksuar se e ardhmja e tij do të jetë në Santiago Bernabeu.

“Morata do të mbetet në Real Madrid”, deklaroi Zidane për “AS”, përcjell “lajmi.net”.

Morata kërkohet nga Milan dhe Chelsea. /Lajmi.net/