Zbulohen detajet e kontratës së Dembles

Ousmane Dembele ka nënshkruar kontratë të re me Barçën. Gjatë këtij afati kalimtar, Dembele mund të largohej nga Barcelona, pasi kishte shumë oferta, por ai zgjodhi të qëndrojë. Francezi ka nënshkruar një kontratë të re për dy vitet e ardhshme, transmeton lajmi.net. Disa nga detajet në kontratën e re të francezit janë zbuluar dhe numrat…

Sport

12/08/2022 23:00

Ousmane Dembele ka nënshkruar kontratë të re me Barçën.

Gjatë këtij afati kalimtar, Dembele mund të largohej nga Barcelona, pasi kishte shumë oferta, por ai zgjodhi të qëndrojë.

Francezi ka nënshkruar një kontratë të re për dy vitet e ardhshme, transmeton lajmi.net.

Disa nga detajet në kontratën e re të francezit janë zbuluar dhe numrat janë mjaft të lartë.

Sipas raportimit nga media katalanase “Sport”, Dembele mund të përfitojë deri në 20 milionë euro në sezon nga pagat.

Ylli francez do të fitojë afro 15 milionë euro bruto, kurse edhe afro pesë milionë të tjera në formë të bonuseve./Lajmi.net/