Ylli i Real Madridit vazhdon me zanatin e vjetër, bën iftar me tri hurme

Futbollisti i Real Madridit, Karim Benzema e ka nisur muajin e shenjtë të Ramazanit. Sulmuesi francez ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet duke bërë iftar me një gotë ujë dhe tri hurme, shkruan Lajmi.net Kjo vaki është e njohur tashmë për sulmuesin francez, i cili shpeshherë ka ditë të shënonte aq gola…

Sport

23/03/2023 20:23

Futbollisti i Real Madridit, Karim Benzema e ka nisur muajin e shenjtë të Ramazanit.

Sulmuesi francez ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet duke bërë iftar me një gotë ujë dhe tri hurme, shkruan Lajmi.net

Kjo vaki është e njohur tashmë për sulmuesin francez, i cili shpeshherë ka ditë të shënonte aq gola sa ka ngrënë hurme.

Kujtojmë që disa hoxhallarë kishin deklaruar që nëse Benzema ha shtatë hurme, mund t’i shënonte shtatë gola gjatë një ndeshje futbolli. Pra fati i mirë që sonte ai s’do luaj askund.