Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Ylli i Man Utd: Sezoni duhet të anulohet, Liverpool nuk duhet ta marrë titullin

15:11 | 6 Prill 2020

Mbrojtësi i majtë i Manchester United, Luke Shaw ka pohuar se sezoni i Premierligës duhet të shpallet i pavlefshëm nëse ndeshjet nuk luhen në një të ardhme të afërt.

Është konfirmuar të premten se rikthimi i Premierligës nuk ka një datë përfundimtare pasi u zhvillua një takim krize.

Fillimisht futbolli në Angli u pezullua deri më 30 prill për shkak të shpërthimit të koronavirusit por në një deklaratë të lëshuar të premten, Premierliga deklaroi se sezoni aktual do të rifillojë vetëm kur është e sigurt për ta bërë këtë, transmeton lajmi.net.

“Anulojeni atë dhe filloni përsëri. Filloni përsëri”, tha ai në Twitch.

“Nëse ne nuk mund të luajmë, duhet të jetë i pavlefshëm”. /Lajmi.net/