WhatsApp nuk do të punojë në këto platforma mobile pas 31 dhjetorit 2017 – Lajmi.net
WhatsApp nuk do të punojë në këto platforma mobile pas 31 dhjetorit 2017
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 9:22, 26 December 2017
WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb. Por për disa përdorues, kjo mund të mos jetë një lajm i mirë.

Ne themi kështu pasiqë WhatsApp do të ndalojë të punojë në pajisjet që bazohen në BlackBerry OS, BlackBerry 10 dhe Windows Phone 8.0 dhe platformat më të vjetra nga data 31 dhjetor 2017.

Postimi zyrtar i blogut nga WhatsApp me datat e përfundimit të jetës së mbështetjes përmend se përdoruesit e platformave të lartpërmendura nuk do të jenë në gjendje të përdorin aplikacionin pas datës së specifikuar që nuk është as një javë nga tani.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO