Volkswagen lanson veturën e parë elektrike, ja një shembull – Lajmi.net
Volkswagen lanson veturën e parë elektrike, ja një shembull
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:46, 15 April 2019
Volkswagen mund të jenë duke lansuar një veturë elektrike, si pjesë e ngritjes së emrit të kompanisë.

VW ka zbuluar makina të reja elektrike si pjesë e projektit I.D. gjatë viteve të fundit, duke lëvizur drejt elektrifikimit, transmeton lajmi.net.

Prodhuesi i makinave dëshiron të jetë një lider global në tregun e makinave elektrike dhe ka planifikuar një gamë të plotë të automjeteve për të arritur këtë.

Në Shanghai Motor Show prodhuesi i makinave zbuloi I.D Roomzz, i cili është një makinë elektrike e frymëzuar nga Touareg.

Makina mund të specifikohet deri në tri radhë ulësesh dhe shtatë vende në total. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO