Volkswagen lanson veturën e parë elektrike, ja një shembull

16:46 | 15 Prill 2019

Volkswagen mund të jenë duke lansuar një veturë elektrike, si pjesë e ngritjes së emrit të kompanisë.

VW ka zbuluar makina të reja elektrike si pjesë e projektit I.D. gjatë viteve të fundit, duke lëvizur drejt elektrifikimit, transmeton lajmi.net.

Prodhuesi i makinave dëshiron të jetë një lider global në tregun e makinave elektrike dhe ka planifikuar një gamë të plotë të automjeteve për të arritur këtë.

Në Shanghai Motor Show prodhuesi i makinave zbuloi I.D Roomzz, i cili është një makinë elektrike e frymëzuar nga Touareg.

Makina mund të specifikohet deri në tri radhë ulësesh dhe shtatë vende në total. /Lajmi.net/