Veseli uron minatorët pas miratimit të ligjit

1:32 | 8 Tetor 2016

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka përgëzuar minatorët e Trepçës dhe qytetarët pas miratimit të ligjit për Trepçën.

Menjëherë pas miratimit të ligjit, Veseli ka qenë lideri i parë institucional që ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook për të uruar ligjin për Trepçën, shkruan lajmi.net.

“Trepça ishte, është dhe do të jetë e Kosovës. Urime! K.V”, ka shkruar Veseli. /Lajmi.net/