Vajza ndan fotografinë e darkës së neveritshme të gjyshes së saj në shtëpi pleqsh – Lajmi.net
Vajza ndan fotografinë e darkës së neveritshme të gjyshes së saj në shtëpi pleqsh
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:35, 14 September 2018
Kur mendojmë për nënat, baballarët, gjyshërit dhe gjyshet që janë në shtëpi pleqsh , na pëlqen të mendojmë se po u jepet një ambient i sigurt dhe inkurajues ku nuk duhet të shqetësohen për përmbushjen e nevojave të tyre.

Shumica e kohës është kështu; stafi i shtëpisë së pleqve është miqësor, i mëshirshëm dhe kujdeset për ata që kujdesen.

Mjerisht, nuk është e garantuar. Një postim i një gruaje të re në Facebook ka shkuar viral për të gjitha arsyet e gabuara, pasi ajo ndau justifikimin e dobët për një vakt që gjyshja i ishte shërbyer ndërsa u shërua nga një operacion serioz …, transmeton lajmi.net.

Mary Thompson, një grua 79-vjeçare e cila është banore në Claremont Parkway në Kettering, Northamptonshire, Anglia u shërbye asajme patate të skuqura të ngrira dhe një fetë proshutë për darkën e saj – kjo kur ajo ishte në rrugë për shërim pas një operacion.

Mbesa e saj, Elisha, mori në Facebook për të ndarë zemërimin e saj në ‘vakt’, duke deklaruar se shtëpia e kujdesit duhet të “turpërohet nga vetvetja”.

Eshtë e panevojshme të thuhet, nuk ishte shumë kohë para se mesazhi i Eliseas të ishte vënë re më shumë se vetëm miqtë e saj të mediave shoqërore. Postimi i saj origjinal tani është ndarë 60.000 herë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO