Uzuni udhëhoqi Granadën drejt kualifikimit në La Liga

Granada ka siguruar kualifikimin në elitën e futbollit spanjoll. Granada mposhti 2:0 Leganes, duke u shpallur kështu kampion në La Liga 2. Golat u shënuan nga shqiptari, Myrto Uzuni dhe Martinez. Granada është shpallur kampione në divizionin e dytë të futbollit spanjoll. Më meritori ishte sulmuesi shqiptar duke shënuar plot 23 gola dhe pesë asistime…

Sport

27/05/2023 23:00

Granada ka siguruar kualifikimin në elitën e futbollit spanjoll.

Granada mposhti 2:0 Leganes, duke u shpallur kështu kampion në La Liga 2.

Golat u shënuan nga shqiptari, Myrto Uzuni dhe Martinez.

Granada është shpallur kampione në divizionin e dytë të futbollit spanjoll.

Më meritori ishte sulmuesi shqiptar duke shënuar plot 23 gola dhe pesë asistime për klubin e tij./Lajmi.net/