UFO ekspozohet gjatë uljes së avionëve në aeroplan mbajtëse

18:03 | 14 Shtator 2018

Një projekt i qeverisë së SECRET-it është ekspozuar nga një pilot amerikan që zbulon një qvion supersonik, sipas pretendimeve në internet.

Videoja e kapur nga kabineti i një avioni luftarak të USAF tregon momentin që një tjetër aeroplan është në një aeroplanmbajtës në detin Mesdhe.

Por ndërsa avioni ngadalësohet në pistë, ai kalon një numër automjetesh ushtarake, transmeton lajmi.net.

Njëra prej të cilave nuk duket ndonjë aeroplan që kemi parë më parë që forcat ajrore e përdorën.

Filmi u ngarkua në YouTube ku tani ka grumbulluar rreth 500,000 klikime.

Dhe përdoruesit mendojnë se një program sekret mund të ketë qenë i ekspozuar.

“Kjo është një TR-3B.” TR-3 Black Manta është emri i një aeroplani të mbikqyrjes të Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara, duke spekuluar se është zhvilluar nën një projekt të zi. /Lajmi.net/