Të Infektuar: 106.489

Të Shëruar: 97.877

Të Vdekur: 2.210

UEFA reagon pas sharjeve raciste të Kudelas, dënohet për 10 ndeshje

17:01 | 14 Prill 2021

UEFA ka vendosur që të dënojë lojtarin e Slavia Prague, Ondrej Kudela, për 10 ndeshje për shkak të abuzimit racist që ai bëri.

Në ndeshjes mes Rangers dhe Slagia Prague ka pasur një ‘aksident’ apo përleshje mes Glen Kamara (lojtarit të Rangers), kur Ondrej Kudela e abuzoi atë në mënyra racore, përcjell lajmi.net.

Glen Kamara është dënuar gjithashtu për 3 ndeshje për shkak të përleshjes që patën në fushë.

Dënimi i Kudela nga lojërat e UEFA e përjashton atë nga ndeshjet e garës së ekipit kombëtar, që do të thotë se ai do të humbasë ndeshjet për Republikën Çeke në Kampionatin Evropian këtë vit./Lajmi.net/