U dashurua me sytë e tij, gruaja martohet me lypsin

Një shkrimtare e librave për fëmijë ka zbuluar se si ajo u dashurua me një burrë të pastrehë të alkoolizuar që e takoi në rrugë dhe tani ata janë të martuar me fëmijë.

Fun

06/01/2019 14:12

Emmy Abrahamson, 41 vjeç, nga Suedia, ishte duke pushuar në Amsterdam në vitin 2006 kur Vic Kocula iu afrua asaj, përcjell albeu.com

Ajo e pa se ai ishte i pastrehë por menjëherë i tërhoqë vëmendjen “sytë e bukur kafë” të tij.

Cifti biseduan dhe menjëherë pati një kimi midis tyre. Pas 10 minutash bisedë, Emmy pranoi të takonte Vic në të njëjtën njëjtën rrugë një javë më vonë.

Më shumë se një dekadë më vonë, çifti, i cili ndau historinë e tyre të mahnitshme dashurie me Holly Willoughby dhe Phillip Schofield në këtë mëngjes, janë martuar me binjakë gjashtëvjeçarë, Desta dhe Til.

Emmy ka shkruar një libër për romancën e tyre të pamundur, të quajtur “Si rash në dashuri me një njeri që jeton në rrugë”.

Ajo tha: “Unë menjëherë pashë se ishte i pastrehë, sepse ai ishte shumë i pistë dhe kështu ishin edhe duart dhe thonjtë e tij. Ai po mbante një çantë, të cilën mendoja vetëm për njerëz të çmendur, dhe më vonë kuptova se atje ai mbante çantën e tij të gjumit dhe kanaçe birrë. Ne filluam të bisedojmë dhe e kuptoj se ai kishte sytë më të bukur ngjyrë kafe që kisha parë ndonjëherë dhe ai më bëri të qesh menjëherë”.

Çifti lidhi martesë në një kështjellë dhe Vic ndryshoi jetën e tij duke u bërë një inxhinier elektrik.