Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Turma të mëdha mblidhen rreth statujës së Virgjëreshës Mari pasi djali e sheh atë ‘duke qarë gjak’

18:30 | 8 Gusht 2020

Prifti vendas nuk mund të identifikonte shkakun e fenomenit të çuditshëm dhe nuk është e qartë nëse ajo ishte një mrekulli, një shaka, apo e prekur nga moti i nxehtë.

Një statujë e Virgjëreshës Mari është e filmuar ku duket se po qanë lotë gjaku ndërsa vendasit kureshtarë u afruan për të bërë fotografi, transmeton lajmi.net.

Skena e çuditshme u vu re nga një djalë, pranë Sheshit Paolino Arnesano në Carmiano, provinca jugore italiane.

Local residents flocked to the statue to witness the bizarre phenomenon of a "weeping" Virgin Mary

Pamjet e marra nga një prej banorëve tregojnë një varg të “lotëve të gjakut” që shfaqen të bien nga syri i djathtë në faqe të statujës.

Dhjetëra njerëz janë parë duke qëndruar në bazën e statujës dhe duke marrë foto dhe video të saj ndërsa murmurisin. Statuja thuhet se ishte ngritur 76-vjet më parë, më 3 shtator 1943. /Lajmi.net/

A stream of "blood tears" appeared on the right cheek of the statue