Turisti udhëton për në Korenë Veriore, e incizon të tërë rrugëtimin

23:21 | 11 Shtator 2019

Një turist nga Britania e Madhe ka incizuar të tërë rrugëtimin e bërë për në Korenë e Veriut.

Korea e Veriut njihet për sistemin politik dhe sjelljet rigoroze ndaj popullit të tyre, që manifestohen nga despoti Kim Jong-Un, transmeton lajmi.net.

Përkundër gjithë kufizimeve mediatike, një turist nga Britania e Madhe ka vendosur ta reflektojë gjendjen reale të koreo-veriorëve, duke e elaboruar atë nëpërmjet mos-funksionimit të rrjetit, cenzurimit të fotografimit të statujave, e formave të tjera.

Ndiqeni videon në vazhdim për ta parë aventurën e guximshme të vendasit britanez. /Lajmi.net/

Guy travels to North Korea and films his whole journey

This guy went to North Korea to film what it was REALLY like! 🇰🇵🎥😱

Publiée par Daily Mail Video sur Mercredi 11 septembre 2019