Tuchel: Neymari bëri gjithçka të mundur të largohet nga PSG

15:59 | 18 Shtator 2019

Trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel ka thënë se Neymar bëri ‘gjithçka me fuqinë e tij’ për të lënë klubin gjatë verës.

Neymar e bëri shumë të qartë për punëdhënësit e tij aktual se ai dëshironte të kthehej te Barcelona dhe të bashkohej me shokët e tij të vjetër Lionel Messi dhe Luis Suarez, megjithëse anësori brazilian ishte edhe në shënjestrën e Real Madrid.

Sidoqoftë, asnjë marrëveshje nuk u arrit me asnjë klub dhe braziliani është detyruar të mbetet në Francë edhe për një sezon tjetër, përcjell lajmi.net.

“Ai nuk donte të ishte këtu. Ai u përpoq me gjithë fuqinë e tij të largohej nga klubi. Kjo nuk e ndihmoi atë që të bëhej popullor”, i tha Tuchel DAZN.

“Ju mund ta ndjeni këtë, dhe unë mund ta kuptoj nëse tifozët janë të zemëruar, qoftë përgjithmonë”.

“Sidoqoftë, ekziston gjithashtu një pozitë midis meje si trajner dhe atij si lojtar. Asnjëherë nuk ka pasur pushim ose mospërputhje. Kjo është arsyeja pse ishte shumë e lehtë për mua ta lejoja të luante. Ai gjithmonë ka stërvitur profesionalisht. Unë e ndjej që vendimi ishte lehtësim për të, edhe pse ishte kundër dëshirave të tij”, zbuloi ai. /Lajmi.net/