Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Tri skuadra të Serie A pas yllit të Chelsea

19:20 | 3 Prill 2020

Skuadrat e Serie A kanë vënë në shënjestër yllin e Chelsea.

Juventus, Napoli dhe Inter janë vënë në kërkim të mbrojtësit të Chelsea, Emerson Palmieri, shkruan ‘Goal’, transmeton lajmi.net.

25 vjeçari ka pasur paraqitje të mira me fanellën e londinezëve, duke tërhequr kështu vëmendje nga gjigantët e Serie A, përcjell lajmi.net.

Napoli e shohin lojtarin si zëvendësues të Mario Rui ose Faouzi Ghoulam.

Kurse, te Juventus, me Alex Sandro si opsionin e vetëm për krahun e majtë të mbrojtjes, Emerson shihet si prurja e duhur, pasi lojtari punonte me Maurizio Sarri edhe te Chelsea.

Por, përveç Napoli dhe Juventus, në garë do të jetë edhe skuadra e Antonio Conte, Inter.

Mbetet të shihet nëse lojtari do të largohet nga Chelsea, dhe nëse po, kush do ta fitojë garën për të. /Lajmi.net/