Traktori më i shpejtë në botë (Video) – Lajmi.net
Traktori më i shpejtë në botë (Video)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:25, 23 March 2018
Ky traktor mban rekordin Guinness si traktori më i shpejtë në botë.

Kampioni i katërfishtë i garave Rally, Juha Kankkunen ka vendosur rekordin botërorë Guinness duke ngarë kështu traktorin më të shpejtë në botë, transmeton Express.

Këtë rekord e arriti më traktorin Valtra T234 i cili kapi shpejtësi maksimale prej 130.165 km/h.

Për të arritur këtë shpejtësi, traktori ishte pajisur me goma dimri Nokian Hakkapeliitta TRI të cilat falë një materiali të veçantë gome i ofruan ngjitje më të mirë.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO