Trajneri i Galatasarayt “live” në emision, e fton ish-lojtarin e Leicester t’i bashkohet klubit turk

Skuadra e Galatasarayt ka filluar menjëherë të bëjë pazaret për sezonin e ri dhe për garat e UEFA-s. Trajneri, Okan Buruk ishte i ftuar në një emision të sportit dhe gjatë transmetimit “live” ai i çon mesazh ish-lojtarit të Leicester Cityt, Youri Tielemans, shkruan Lajmi.net “Eja në Galatasaray”, ishte mesazhi që Buruk e tha “live”…

Sport

08/06/2023 20:31

Skuadra e Galatasarayt ka filluar menjëherë të bëjë pazaret për sezonin e ri dhe për garat e UEFA-s.

Trajneri, Okan Buruk ishte i ftuar në një emision të sportit dhe gjatë transmetimit “live” ai i çon mesazh ish-lojtarit të Leicester Cityt, Youri Tielemans, shkruan Lajmi.net

“Eja në Galatasaray”, ishte mesazhi që Buruk e tha “live” në emisionin sportiv turk.

Mesfushori belg e ka mbyllur aventurën me ekipin nga Championshipi i Anglisë, Leicester City dhe pritet që të gjejë një skuadër të re.

Mëqenëse është “lojtar i lirë”, skuadra e Galatasarayt ka shprehur dëshirë për ta transferuar dhe ndoshta është objektivi i tyre kryesor gjatë afatit kalimtar.

Kujtojmë që vikendin e kaluar, skuadra ku luan edhe futbollisti kosovar, Milot Rashica festoi titullin kampion në Superligën e Turqisë./Lajmi.net/