Trajnerët me pagën më të madhe në “EURO 2016”, kjo është pozita e De Biasit

Gianni De Biasi është njëri nga trajnerët me pagën më të vogël në “EURO 2016”.

Sport

08/06/2016 18:14

Roy Hodgson i Anglisë është përzgjedhësi me pagën më të lartë në kampionat Evropian.

Trajneri i “tre luanëve” përfiton 5 milionë euro në vit, përcjell Lajmi.net nga Goal.

Pas tij renditen Antoino Conte i Italisë, Fatih Terim i Turqisë, Joachim Low i Gjermanisë e Vicente del Bosque i Spanjës.

Ndërsa, De Biasi renditet i 15-ti në këtë listë, me pagë vjetore prej 280 mijë eurosh.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.