Tifozi i Manchester Cityt tallet keq me Zvezdën: Ata nuk janë të kuq, por një yll i vdekur – janë mbeturina

Futbollistët e Manchester Cityt e nisën me fitore edicionin e ri të Ligës së Kampionëve. “Qytetarët” triumfuan 3:1 kundër Crvena Zvezdës në kuadër të xhiros së parë të grupeve e zhvilluar në “Etihad” të martën, shkruan lajmi.net. Një tifoz i Manchester Cityt pas ndeshjes është prononcuar dhe njëherit është tallur keq me klubin serb. Ai…

Sport

21/09/2023 10:11

Futbollistët e Manchester Cityt e nisën me fitore edicionin e ri të Ligës së Kampionëve.

“Qytetarët” triumfuan 3:1 kundër Crvena Zvezdës në kuadër të xhiros së parë të grupeve e zhvilluar në “Etihad” të martën, shkruan lajmi.net.

Një tifoz i Manchester Cityt pas ndeshjes është prononcuar dhe njëherit është tallur keq me klubin serb.

Ai u shpreh se skuadra serbe nuk është një “Yll i Kuq”, por një “Yll i vdekur”.

“Jam qind për qind i kënaqur me rezultatin dhe lojën. E dija që kjo do të ndodhte. Ata nuk janë një Yll i Kuq, por një yll i vdekur. Nëse do të isha serb, do të urreja të shikoja këtë javë pas jave. Ata janë mbeturina nga ekipi” – tha ai për emisionin e famshëm anglez./Lajmi.net/