Thatësirë e madhe, kafshët në luftë për mbijetesë!

Pamje të rralla tregojnë një hipopotam të zemëruar që sulmon një rinoceront pasi nuk pranoi të linte në rezervuarin e ujit gjatë një thatësire në Afrikë.

Fun

08/04/2018 15:19

Teksa rinoceronti largohet nga dyshja e hipopotamëve, hipopotami i parë hap nofullat e tij dhe e godet, duke ia tërhequr kokën nën ujë.

Pamjet janë filmuar nga Stanley Robertson, teksa po drejtonte turistët për te rezervuari, ku rinoceronti po përpiqej të pinte ujë në vapën e nxehtë. /Lajmi.net/