Tesla ndalon përsëri prodhimin e Modelit 3 – Lajmi.net
Tesla ndalon përsëri prodhimin e Modelit 3
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 8:45, 18 April 2018
Prodhues elektrike makinë Tesla përkohësisht do të ndalojë prodhimin e saj të madh të automjeteve modelit 3.

Një zëdhënës i Tesla tha të hënën se pauza është duke u përdorur për të “përmirësuar makinën.

Një masë e tillë nuk është e pazakontë. Tesla ka raste të tilla edhemë herët në të kaluaren kur ka ndaluar prodhimin e makinave.

Megjithatë, faza e prodhimit është jashtëzakonisht e papritur. Portali i lajmeve online BuzzFeed raporton se prodhuesi i makinave ka ndalur prodhimin në fabrikën e Fremont pa paralajmërim. Punonjësit duhet të marrin një pushim ose të qëndrojnë në shtëpi pa pagesë për katër deri në pesë ditë. Disa punonjës mund të punonin në linja të tjera të prodhimit. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO