Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Tërmet në Korçë

9:06 | 9 Prill 2020

Ilustrim

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë sot në Korçë.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 dhe epiqendra ka qenë 5 km në jug të Maliqit.

Ndërkohë kujtojmë se edhe dje janë ndjerë lëkundje tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter që e kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit.

Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i nivelit të 5-të i cili ka si efekt lëkundje të forta./Tch