Telashe tek Man City, pas Kompany largohet edhe një qendër mbrojtës

Skuadra e Manchester City po përballet me largime të shumta nga reparti i qendrës së mbrojtjes.

Sport

31/05/2019 10:30

Sipas ‘O Jogo’, është Eliaquim Mangala ai i cili gjatë verës me gjasë do të kthehet tek Porto, transmeton lajmi.net.

28 vjeçari kaloi pesë vite në ‘Etihad Stadium’, por karrierën e lojtarit e penguan lëndimet e shumta.

Mangala nuk ka regjistruar asnjë paraqitje me skuadrën e parë të Manchester City gjatë kampanjës 2018/2019.

Lojtari tashmë synon kthimin në Portugali, tek skuadra e Portos, dhe kështu mund të bëhet lojtari i dytë pas Kompany që largohet nga City, nga reparti i njëjtë.

Me siguri se kjo lëvizje do ta obligojë Manchester Cityn që të interesohet për një qendër mbrojtës. /Lajmi.net/