Të vërteta apo photoshop!? |FOTO GALERI|

A keni parë ndonjëherë një foto aq të çuditshme, apo të pazakonshme që ju ka bërë ta shikoni për të dytën apo tretën herë? Mund të ketë qenë iluzion optik apo thjeshtë një foto e shkrepur në kohën dhe vendin e duhur, gjë që e ka bërë të duket krejtësisht të pabesueshme.

Lajme

10/08/2015 09:31

Këtu janë disa prej fotove të cilat kanë habitur shumë njerëz anembanë botës, dhe ende vazhdojnë t’i habisin sepse duken aq të çuditshme dhe të pabesueshme sa që do t’ju duhet patjetër t’i shikoni disa herë në mënyrë që t’iu besoni syve tuaj, shkruan Lajmi.net.

1. Aeroplani në aeroportin e Lajpcigut, Gjermani

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-26

2. Kryqëzimi i rrugës së automjeteve dhe pistës së aeroportit, Gjibraltar

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-25

3. Skulptura e artistes nga Madridi

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-24

4. Rafael Nadal dhe Rogjer Federer duke zhvilluar lojë tenisi mbi ujë, Doha Katar

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-23

5. Reja lentikulare që duket si një fluturake UFO.

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-22

6.  Artisti i grafiteve Tilt nga Franca e ka ndarë një dhomë në gjysmë me artin e tij.

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-21

7. Shkretëtira e kripës, Bolivi

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-20

8. Nuk është traget i ngecur, është hotel në Kore Jugore

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-16

9. Hekurudhat në Zelandë të Re pas tërmetit

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-15

10. Pasojat e rrjedhjes toksike në vitin 2010 në Hungari

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-13

11. Nuk janë përbindësha, janë barishta të detit

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-12

12. Bashkimi i tornados me ylberin, Kanzas SHBA

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-09

13. Stuhi pluhuri në Australi

AD-Absolutely-Real-Photos-That-Actually-Looks-Fake-01

(Lajmi.net)