Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Super Federer regjistron fitoren numër 100 në Australian Open

15:46 | 24 Janar 2020

Roger Federer ka marrë një tjetër fitore të madhe në karrierën e tij të pasur.

Reketi zviceran, i cili konsiderohet si më i miri i të gjitha kohërave, ka mposhtur sot John Millman, shkruan lajmi.net.

Federer ka fituar 3:2 në sete (4:6, 7:6, 6:4, 4:6 dhe 7:6).

Përveç kalimit tutje, kjo fitore kishte rëndësi edhe më të madhe pasi ishte e 100-a jubilare në Australian Open, për Roger.

Mbetet të shihet se sa larg do të shkojë ish numri 1 i botës në këtë turne. /Lajmi.net/