Spektakël i vërtetë, Benzema prezantohet te Al-Ittihad

Karim Benzema është duke u prezantuar te skuadra nga Arabia Saudite, Al-Ittihad. Një numër i madh tifozësh kanë mbushur shkallët e stadiumit ku luan ekipi arab dhe janë në pritje të prezantimit të ish-lojtarit të Real Madrid, shkruan Lajmi.net Sulmuesi francez ka firmosur kontratë me ekipin arab deri në vitin 2026 dhe do të fitoj…

Sport

08/06/2023 21:00

Karim Benzema është duke u prezantuar te skuadra nga Arabia Saudite, Al-Ittihad.

Një numër i madh tifozësh kanë mbushur shkallët e stadiumit ku luan ekipi arab dhe janë në pritje të prezantimit të ish-lojtarit të Real Madrid, shkruan Lajmi.net

Sulmuesi francez ka firmosur kontratë me ekipin arab deri në vitin 2026 dhe do të fitoj shuma të mëdha parash.

Ashtu siç është raportuar, Benzema do të fitoj plotë 200 milionë euro në sezon./Lajmi.net/