Sot Real Madridi luan ndaj Valencias

Real Madridi luan sot në kuadër të La Ligës. ‘Mbretërit’ mirëpresin në ‘Santiago Bernabeu’ skuadrën e Valencias, transmeton lajmi.net. Për Realin tri pikët janë opsioni i vetëm nëse duan të vazhdojnë ndjekjen e Barcelonës. Në xhiron e kaluar ndaj Real Sociedad ata u ndan baras, 0:0 dhe mbetën kështu pesë pikë prapa liderit të La…

Sport

02/02/2023 10:24

Real Madridi luan sot në kuadër të La Ligës.

‘Mbretërit’ mirëpresin në ‘Santiago Bernabeu’ skuadrën e Valencias, transmeton lajmi.net.

Për Realin tri pikët janë opsioni i vetëm nëse duan të vazhdojnë ndjekjen e Barcelonës.

Në xhiron e kaluar ndaj Real Sociedad ata u ndan baras, 0:0 dhe mbetën kështu pesë pikë prapa liderit të La Ligës, Barçës.

Ata mbrëmë mposhtën Real Betisin 2:1, duke i bërë presion të madh ekipi madrilen.

Përballë ata kanë një skuadër që pritet t’i shkaktojë telashe.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 në ‘Santiago Bernabeu’./Lajmi.net/