Sonte starton faza e grupeve në Ligën e Kampionëve, vëmendja në “Parkun e Princave” e “San Siro”

Edicioni i ri në ligën më prestigjioze evropiane për klube, Liga e Kampionëve nis sonte me ndeshjet e para të fazës së grupeve. Në program për ditën e sotme janë plot tetë ndeshje në dy orare të ndryshme, shkruan lajmi.net. Takimet më interesante do të zhvillohen në “San Siro” e në “Parkun e Princave” në…

Sport

19/09/2023 09:37

Edicioni i ri në ligën më prestigjioze evropiane për klube, Liga e Kampionëve nis sonte me ndeshjet e para të fazës së grupeve.

Në program për ditën e sotme janë plot tetë ndeshje në dy orare të ndryshme, shkruan lajmi.net.

Takimet më interesante do të zhvillohen në “San Siro” e në “Parkun e Princave” në Paris.

Milani luan para shikuesve të vet kundër Neëcastle United nga ora 18:45. Ndërkaq Paris Saint-Germain takohet me Borussia Dortmundin. Të dy takimet janë në kuadër të Grupit F.

Kampioni në fuqi i Evropës, Manchester City luan në “Etihad” kundër Crvena Zvezdës.

Antwerpi i Arbnor Mujës ka udhëtuar në Kataluni për ndeshjen kundër Barcelonës.

Çiftet dhe orari i plotë:

/Lajmi.net/