Si të humbni barkun vetëm duke ngrënë këto perime

Doni të humbni peshë, por nuk dini nga t'ia filloni? Provoni të futni këto perime në dietën tuaj.

Lifestyle

06/12/2018 17:10

Një dietë e shëndetshme dhe plani i rregullt i ushtrimit është ndoshta mënyra më e mirë për të humbur peshë, por ka disa mënyra të shëndetshme për të stimuluar trupin tuaj në djegien e yndyrës, transmeton lajmi.net.

Perimet e gjelbra janë një pjesë thelbësore e një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

Perimet si brokoli, lakra dhe lulelakër, janë disa nga më të dobishmet kur bëhet fjalë për humbje peshe. /Lajmi.net/