“Si më mposhte?” Ja çfarë i tha Joshua Usykut menjëherë pas meçit

Mbrëmë është zhvilluar meç revansh ndërmjet boksierëve të peshave të rënda, Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk ku ky i fundit ka fituar sërish duke mbrojtur titullin kampion bote. Pas meçit, Joshua ishte i nervozuar, por në anën tjetër me sjellje shumë sportive ndaj kundërshtarit të tij, shkruan lajmi.net. Joshua pas meçit foli drejtpërdrejt me Usyk,…

Sport

21/08/2022 08:57

Mbrëmë është zhvilluar meç revansh ndërmjet boksierëve të peshave të rënda, Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk ku ky i fundit ka fituar sërish duke mbrojtur titullin kampion bote.

Pas meçit, Joshua ishte i nervozuar, por në anën tjetër me sjellje shumë sportive ndaj kundërshtarit të tij, shkruan lajmi.net.

Joshua pas meçit foli drejtpërdrejt me Usyk, i cili i tha Joshuas se “është shumë i fortë”.

“Nuk më bën për forcën. Kisha aftësinë. Ti nuk je i fortë. Si më mposhte? Për shkak të aftësive”, shprehet Joshua ndaj Usyk.

Joshua ka lartësuar Usyk pas ndeshjes, e ky i fundit ka kërkuar në ring kampionin e botës Tyson Fury i cili është pensionuar para disa muajsh. /Lajmi.net/