Shtëpia luksoze me një çmim marramendës

Një shtëpi luksoze me pamje mahnitëse përballë Oqeanit Paqësor dhe e formuar si një piramidë ka shkuar në treg për 3.1 milionë dollarë.

Fun

02/04/2018 11:02

 

Vendosur në majë të një kodre në Malibu të Kalifornisë, prona tre-dhoma gjumi me dy banjo duket nga Malibu Canyon, si dhe Point Dume.

Pronarët e shtëpive shohin rregullisht një pamje spektakolare të mjegullës bregdetare që rrokulliset brenda dhe jashtë bregut.

Rezidenca piramidale është e rrethuar nga kulla guri në formë dhjetëkëndëshi dhe gjithashtu ka pamje të ‘jashtëzakonshme’ nga Dhoma e Mbretëreshës, e cila përmban një çati prej xhami të madhe.

Kjo dhomë, e cila dyfishohet si dhoma gjumi, gjithashtu vjen me dollapët e tij dhe një banjoje me vaskë të madhe.

Në nivelin më të ulët të rezidencës prej 2,989 metra katrorë ekziston një dhomë e madhe me dysheme me pllaka, si dhe tapiceri dhe dritare të mjaftueshme.

Një zyrë banon në një nga kullat e gurit dhe një dhomë mediash në tjetrën.

Banesa është e vendosur në një hapësirë toke prej dy hektarësh në parkun Saddle Park dhe gjithashtu ka barin e vet dhe kopshtin e perimeve.

Shtëpia gjithashtu mund të urdhërojë pagesa të larta të përditshme të qirasë ndërsa ka kërkesa të larta nga kompani që prodhojnë filma për të realizuar xhirimet aty.