Shtatë arsyet e eliminimit të Realit

E përditshmja sportive madrilene “Marca” ka publikuar shtatë arsye të eliminimit të Real Madridit nga Juventus, në Ligën e Kampionëve.

Sport

14/05/2015 22:06

Real Madrid u eliminua nga Juventus në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Dhe, e përditshmja sportive madrilene “Marca” ka publikuar shtatë arsye të dështimit të Los Blancos.

E ato janë nga më të ndryshmet.

1. Mungesa e rotacioneve në ekip

2. Mungesa e Modric dhe të tjerëve të lënduar

3. Cristiano nuk shkëlqeu siç pritej

4. Mungesa e ndihmës nga bankina

5. Bale në diskutim

6. Dështimi në ndeshjet e mëdha

7. Ancelotti nuk i ka zgjidhur problemet