Të Infektuar: 68.351

Të Shëruar: 59.438

Të Vdekur: 1.592

Shpërthen zjarri në oborrin e QKUK-së

9:57 | 17 Janar 2021

Ilustrim. Ndërtesa e Klinikës Emergjente në QKUK.

Ka shpërthyer një zjarr në afërsi të repartit të Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës të shtunën.

Siç ka bërë të ditur PK, një barkë e pa banuar kishte marr zjarr.

“QKUK, 16.01.2021 – 21:50. Është raportuar se në afërsi të repartit të Pulmologjisë në QKUK, një barkë e pa banuar kishte marr zjarr. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit të cilët kanë shuar zjarrin. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. /Lajmi.net/