Shokuese: Gruaja e sheh vajzën e abortuar ‘duke u kthyer prapë në jetë’

16:34 | 18 Shtator 2019

Një grua në Kinë që e kishte abortuar fëmijën e saj të palindur në javën e 34-të është tronditur kur pa që vajza papritmas filloi të qajë para saj.

Gruaja shtatzënë nga Pekini vendosi të ndërpresë atë pasi iu tha që fetusi i saj ishte deformuar, transmeton lajmi.net.

Procedura potencialisht e rrezikshme u aprovua nga autoritetet dhe kirurgët e shpallën abortin si të suksesshëm.

Hu dhe familja e saj kërkuan të shiihnin eshtrat e fetusit rreth 20 minuta pas operacionit, si një mënyrë për lamtumirën e ofertave.

Ata u çuditën kur trupi në dukje i pajetë, filloi të qante.

Ata thanë se spitali duhet të mbulojë faturat mjekësore për vajzën e tyre dhe të sigurojë kompensim për to.

Ata gjithashtu akuzuan spitalin për falsifikim të të dhënave mjekësore. /Lajmi.net/