Shikojeni përplasjen e Veselit dhe Kurtit në Kuvend (Video)

Lideri i koalicionit PAN, Kadri Veseli, në një replikë me tensione me Albin Kurtin e Lëvizjes Vetëvendosje, i ka thënë këtij të fundit se ai do ta kthejë Serbinë në Kosovë.

Lajme

24/08/2017 11:57

“Bëj 61 vota dhe bëhu kryetar, bëhu edhe kryeministër, por do ta kthesh Serbinë në Kosovë”, ka thënë mes tjerash Veseli.

As Kurti nuk shfaqi rezerva ndaj Veslit, përderisa i kërkoi që të kandidojë dhe të shohë se a i ka 61 vota.

“Shiko a i ke 61 deputetë. Dil matu, pse nuk po del të matesh?” i ka thënë Kurti Veselit gjatë seancës konstituive të së enjtes.

YouTube player