Shakira e sjell Piquen në Chelsea

Shakira mbështetë transferimin e të dashurit të saj, mbrojtësit të Barcelonës, Gerard Pique në Chelsea.

Sport

07/11/2014 20:12

Mungesa e paraqitjeve të vazhdueshme në Barcelonë ka bërë që e ardhmja e mbrojtësit Gerard Pique në Camp Nou të vihet në dyshim.

Së fundmi kanë qarkulluar spekulime se Pique ka zgjuar interesim nga Chelsea në Premierligë ku Jose Mourinho e konsideron si pasardhës të kapitenit John Terry.

Ndërsa, tabloidi britanik “Daily Mail” raporton se e dashura e Piques, këngëtarja e famshme Shakira, mbështetë transferimin e mbrojtësit në Londër, te Chelsea.

Dhe, ky është një lajm i mirë për Blues dhe Mourinhon që shpresojnë se do ta transferojnë Piquen në Stamford Bridge.