Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Sfida ‘ndryshe’ e Fisnik Ismailit

1:32 | 21 Gusht 2014

Edhe deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili ishte pjesmarrës në “sfidën me ujë me akull”.

Ai ofroi 50 euro për organizatën që mirret me sëmundjen e rrallë, ALS.

Përveç tjerash, në ‘stilin’ e tij ai nominoi Berat Buzhalën, Ganimete Musliun e Kamishin.

Sfida me ujë të akullt bëhet me qëllim të vetëdijësimit të njerëzëve për sëmundjen e rrallë ALS. Rregullat janë të thjeshta – një person mbulon veten me kovë me ujë të akullt dhe nominon 3 persona tjerë për të bërë të njejtën gjë. Nëse ata refuzojnë, duhet të japin donacion 100$ në organizatën që mirret me këtë sëmundje, nëse pranojnë dhurojnë 10$. 

Poashtu në lidhje me këtë temë:
“Ooops” – sfida e Encës
Kur Bleona pranon sfidën e ujit me akull
Kur sfida me ujë të akullt shkon keq
Sfida me ujë të akullt e Getoar Selimit
Ministri pranon sfidën dhe laget me ujë të ftohtë
Motrat Marina e Luana Vjollca në Ice Bucket Challenge