Samsung prezanton smartphonin e ri të palosshëm – Lajmi.net
Samsung prezanton smartphonin e ri të palosshëm
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 9:18, 8 November 2018
Samsung njoftoi prototipin e tij të parë të mërkurën në konferencën e saj zhvilluese.

Në konferencën zhvilluese të Samsung, e cila aktualisht po zhvillohet në San Francisko , Samsung ka prezantuar një smartphone të palosshëm.

Pajisja ishte vetëm shkurtimisht e dukshme dhe e vendosur në një pajisje të fshehtë , në mënyrë që të mos zbulojë shumë rreth dizajnit, transmeton lajmi.net.

Pajisja u shpalos në skenë. Në këtë gjendje, mënyra e tabletit, ekrani ka një diagonale prej 7.3 inç.


Gjithashtu, ekrani i tabletës është fshehur brenda.

Samsung e quan ekranin e ri “flex infinity”.

Në vend të një shtrese mbrojtëse prej qelqi, këtu përdoret një plastikë transparente , e cila e bën të lehtë të përkulurit.

Telefoni i mençur duhet të hapet dhe të mbyllet “qindra e mijëra herë”, siç shpjegon Denison.

Samsung thekson se këtë herë nuk është vetëm një koncept: Prodhimi masiv duhet të fillojë në “muajt e ardhshëm”, pajisjet mund të jenë tashmë në 2019 në treg. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO